Przewodnik turystyczny

W ramach realizacji projektu „Dostępne szlaki turystyczne”, we wrześniu 2023 roku ukazała się publikacja „Szlaki turystyczne na piątkę z plusem”. Jest to jeden z niewielu w Polsce przewodników turystycznych dedykowanych osobom z niepełnoprawnościami. Dzięki przewodnikowi można nie tylko zdobyć informacje o najciekawszych miejscach i obiektach turystycznych na pięciu najpopularniejszych szlakach w Polsce. W przewodniku oznaczono elementy zapewniające dostępność szlaku turystycznego zamontowane w ramach realizacji projektu. Dowiadujemy się z niego, gdzie je znajdziemy i jaką funkcję pełnią.

W ramach publikacji powstała też dodatkowa książeczka pn. „Dostępność szlaków turystycznych”, z której można dowiedzieć się jakie standardy dostępności obowiązują w Polsce i jak je przełożyć na obiekty turystyczne.

Przewodnik został wydany w nakładzie czarnodrukowym (500 egz.) oraz brajlowskim (50 egz.). Część przewodników trafiła już do instytucji biorących udział w projekcie, a także do miejsc, w których mogą skorzystać z nich osoby niepełnosprawne: bibliotek i czytelni dla osób z niepełnosprawnościami, związków niewidomych, fundacji i stowarzyszeń.

Publikacja „Szlaki turystyczne na piątkę z plusem” składa się z 6 części:

Część I – Główny Kampinoski Szlak Turystyczny

Część II – Beskidzki Szlak Turystyczny

Część III – Nadmorski Szlak Turystyczny

Część IV – Sudecki Szlak Turystyczny

Część V – Główny Szlak Świętokrzyski

Część VI – Dostępność szlaków turystycznych (wersji brajlowskiej podzielona na 2 tomy)

Jeżeli jesteś zainteresowany tą publikacją, skontaktuj się z Wydawnictwem Trzecie Oko: wydawnictwo@szansadlaniewidomych.org

Publikacja czarnodrukowa „Szlaki turystyczne na piątkę z plusem” – wszystkie części

W publikacji oznaczono piktogramami miejsca dostosowane do osób z niepełnosprawnościami.

Przewodnik „Szlaki turystyczne na piątkę z plusem” to nie tylko wiele ciekawych informacji o szlakach turystycznych o dostępności, ale także barwne zdjęcia i ładna oprawa graficzna, które ucieszą wielu fanów turystyki – nie tylko z niepełnosprawnościami.

Accessibility Toolbar