Aktualności

bagna

Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej -podstawowe informacje i najciekawsze obiekty na szlaku

Teren Puszczy Kampinoskiej ma powierzchnię 670 km2, z czego 270 km2 pokrywają lasy. Większość puszczy należy do Kampinoskiego Parku Narodowego, dokładnie 385 km2. Puszcza Kampinoska ograniczona jest od północy i wschodu Wisłą, skarpą tarasu Równiny Łowicko-Błońskiej od południa oraz od zachodu Bzurą. Jej topografia jest efektem przejścia czoła lądolodu z okresu zlodowacenia bałtyckiego.Obszary zalewowe na…
Dowiedz się więcej

Miejsca warte odwiedzenia: Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej

Prace nad projektem trwają, a tymczasem w dalszym ciągu prezentujemy najciekawsze miejsca warte odwiedzenia na szlakach. Dziś na warsztat bierzemy najkrótszy z dostosowywanych szlaków – Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej. Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej to pieszy szlak turystyczny biegnący przez całą długość Kampinoskiego Parku Narodowego. Posiada znaczenie ponadregionalne, na jego trasie znajdują…
Dowiedz się więcej

Nadmorski Szlak Turystyczny – podstawowe informacje i najciekawsze obiekty na szlaku

Szlak Nadmorski to znakowany czerwony szlak turystyczny w województwach zachodniopomorskim i pomorskim, część Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Szlak przebiega wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku. Na terenie województwa zachodniopomorskiego nosi nazwę: Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego, natomiast w województwie pomorskim: Szlak Nadmorski Bałtycki. Szlak prowadzi od Łeby do Żarnowca i ma długość 55,9 km. Prowadzi w…
Dowiedz się więcej

Świętokrzyski Szlak Turystyczny – podstawowe informacje i najciekawsze obiekty na szlaku

Szlak Świętokrzyski to główny szlak turystyczny na terenie Gór Świętokrzyskich. Jest najdłuższym szlakiem Gór Świętokrzyskich – ma długość 105 km. Szlak zaczyna się w Kielcach i biegnie przez Nową Słupię, Święty Krzyż, Łysą Górę, rezerwat przyrody Łysica, rezerwat przyrody Jeleniowska Góra, rezerwat przyrody Bieliny, rezerwat przyrody Czarnorzecki Przełom Wisły i kończy się w Sandomierzu. W…
Dowiedz się więcej

Jak przygotować się na szlak?

Praca nad dostosowaniem szlaków wre! Już niedługo, dzięki działaniom związanym z projektem „Dostępne szlaki turystyczne” będziecie mogli korzystać z innowacji na szlakach: Sudecki Szlak Turystyczny, Beskidzki Szlak Turystyczny, Świętokrzyski Szlak Turystyczny, Nadmorski Szlak Turystyczny i Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej. Zanim jednak wyruszycie na szlak, warto przypomnieć sobie parę zasad: Widzimy się na szlaku! Termin realizacji…
Dowiedz się więcej

Sudecki Szlak Turystyczny – podstawowe informacje i najciekawsze obiekty na szlaku

Sudecki Szlak Turystyczny jest jednym z najważniejszych i najbardziej popularnych szlaków turystycznych w Sudetach Zachodnich w Polsce. Jest to długi i malowniczy szlak, który prowadzi przez piękne krajobrazy, górskie lasy, malownicze doliny i strome zbocza. Szlak ma około 450 kilometrów długości i podzielony jest na 29 etapów. Początek szlaku znajduje się w miejscowości Świeradów-Zdrój, a…
Dowiedz się więcej

Beskidzki Szlak Turystyczny – podstawowe informacje i najciekawsze obiekty na szlaku 

Beskidzki Szlak Turystyczny to popularny szlak pieszy w Beskidach, położony w Polsce. Jest to jeden z najdłuższych i najbardziej znanych szlaków turystycznych w Polsce, liczący około 500 km długości. Trasa szlaku przebiega przez piękne górskie tereny Beskidu Śląskiego, Małego, Żywieckiego, Makowskiego i Sądeckiego.  Szlak rozpoczyna się w miejscowości Ustroń, a kończy w miejscowości Krynica-Zdrój. Jest…
Dowiedz się więcej

Wycieczka po szlakach – czas start!

Zapraszamy Was na małą wycieczkę krajoznawczą. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy pięć szlaków turystycznych, nad których częściowym dostosowaniem będziemy pracować w najbliższych miesiącach. Główny Szlak Sudecki Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza (GSS) to szlak turystyczny w Sudetach, znakowany kolorem czerwonym, prowadzący ze Świeradowa-Zdroju do Prudnika. Pomysłodawcą wyznaczenia szlaku turystycznego przechodzącego przez całe Sudety był Mieczysław…
Dowiedz się więcej

Witamy na stronie naszego projektu!

Projekt „Dostępne szlaki turystyczne” to innowacyjne podjęcie przez fundację tematu turystyki dostępnej, a dokładniej szlaków turystycznych. W Polsce rzadko zdarza się, aby jakiś szlak turystyczny był wyposażony w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Na pewno nie są one dostępne dla osób z dysfunkcją wzroku. Celem projektu jest dostosowanie szlaków turystycznych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.…
Dowiedz się więcej

Accessibility Toolbar